Założycielką i właścicielką szkoły, a także dyrektorem metodycznym, jest Agata Lisicka – doświadczony pedagog, absolwentka anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jako nastolatka uczęszczała do szkoły średniej w Lafayette  w stanie Luizjana w USA.

W swojej dotychczasowej karierze miała okazję pracować jako nauczyciel, lektor i metodyk w wielu szkołach prywatnych, językowych oraz państwowych. Agata Lisicka przyznaje, że jak patrzy na swoje dotychczasowe sukcesy, to może poszczycić się doświadczeniem w nauczaniu wszystkich grup wiekowych- począwszy od przedszkolaków, poprzez młodzież i studentów, a na dorosłych kończąc.

Jest twórcą bilingwalnego programu nauczania języka angielskiego w jednej z sieci prywatnych przedszkoli w Warszawie.
Jako kierownik metodyczny Szkół Językowych Empik w Polsce była odpowiedzialna za konstrukcję programów i procesów kształcenia w całej sieci.

W czasie swojej bogatej w doświadczenia kariery, współpracowała przy projektach unijnych organizowanych przez Urząd Komisji Integracji Europejskiej, m.in.

• "Moja Szkoła w Unii Europejskiej" – były to studyjne wyjazdy młodzieży do instytucji Unii Europejskiej w Belgii (Brukseli) i Luksemburgu oraz Holandii.
  • "Konkurs wiedzy o UE dla służb mundurowych" – były to studyjne wyjazdy laureatów do głównej siedziby Europolu oraz instytucji unijnych w Brukseli.

Agata Lisicka jest certyfikowanym przewodnikiem po Londynie, Wyspach Brytyjskich oraz Krajach Beneluxu. Na Cyprze prowadziła letnią szkołę języka angielskiego dla młodzieży z Polski. Obecnie współpracuje z Wojskową Akademią Techniczną, a także sprawuje opiekę metodyczna nad kursami językowymi odbywającymi się w Szkole Języków Obcych FOCUS.